KOYU VE ASİL TONLAR

Zaman değişim zamanı! 2014′te koyu tonlar sıkça karşımıza çıkacak. İlerleyen günlerde çıkacak yeni Jotun Renk Koleksiyonu ile de sizi hemen cezbedecek koyu tonlarla karşılaşacaksınız. Önden bu güzel renklere göz atmaya ne dersiniz?
"4143 Lapis”
Bizim favori tonlarımızdan biri. ”4143 Lapis”i siyah ve çok koyu tonlar dışında bir çok renk ve malzeme ile kullanabilirsiniz. Özellikle, beyaz ve keten tonlarıyla bir arada kullanılmasını çok seviyoruz. Bildiğiniz gibi mavi tonları huzur veren tonların başında geliyor. Mavinin koyu tonları ise yatıştırıcı olma özelliğiyle öne çıkıyor. Açık tonları yatak odaları için birebir, ama koyu tonları diğer yaşam alanlarında kullanmanızda fayda var.
“4629 Bulut Mavisi”
“4143 Lapis”’ten sonra ikinci favori mavi “4629 Bulut Mavisi”.
Diğeri kadar koyu olmasa da, derinliğini hissettiren, güçlü bir mavi. 1930′ların stiliyle muhteşem bir uyum sağlıyor. Sıcak ve koyu bir gri-bej tonu, kahve ve grinin mükemmel karışımı: “10249 Gölge”. Beraberinde kullanacağınız bir çok rengi öne çıkaracaktır. Hardal rengi koltukla büyük bir uyum içinde!
“9938 Dempet Sort”
Siyahtan korkanları ikna edecek kadar güzel bir örnek: “9938 Dempet Sort” Özellikle farklı parlaklıklardaki siyah tonlarını bir arada kullandığınızda, mekana hareket katıyor. Siyah rengin hakim olduğu bir dekorasyon, ilk duyduğunuzda size fazla cesur bir tercih gibi gelebilir. Ama merak etmeyin, beyazla beraber dengeli bir şekilde kullanıldığında, siyah size şıklığı ve sadeliği hatırlatacaktır. Süpürgelikler ve duvarda siyah rengin kullanıldığı bu görsel size ilham verebilir.
"2731 Amber Çiçeği"
Koyu tonları, kontrast renkli veya çok açık renkli mobilyalarla bir arada kullanabilirsiniz. Renklerin daha çok öne çıkabilmesi için, koyu renkli mekanlarda çok fazla monokromatik renk kullanımını (aynı rengin farklı tonlarının bir arada kullanılması) önermiyoruz. Açık renkli ve kontrast renklerdeki mobilyaları kullandığınızda; hem duvarın hem de mobilyalarınızın renklerini öne çıkararak mekanlarınızı zenginleştirebilirsiniz. Koyu renklere göz atmak için sizi en yakın mağazamıza bekliyoruz!

KOYU VE ASİL TONLAR
KOYU VE ASİL TONLAR
KOYU VE ASİL TONLAR
KOYU VE ASİL TONLAR
KOYU VE ASİL TONLAR
KOYU VE ASİL TONLAR